Nick:
Treść:


Toldi:

11.10.2011

Panie Mecenasie, mam pytanie. Syn mojej kuzynki urodzony w Polsce a zarazem naturalizowany obywatel USA (obywatelstwo otrzymal jako dziecko wraz z rodzicami po zdaniu przez nich egzaminu), tutaj mieszkal i uczyl sie, po zakonczeniu studiow wyjechal do Szkocji gdzie od trzech lat przebywa i pracuje.(wyjechal na amerykanskim paszporcie, ale ze ma tez Polski paszport wjechal na nim do Szkocji, jako obywatel Unii Europejskiej). Tam poznal dziewczyne Polke , z ktora bedzie mial dziecko, planuja sie pobrac a zarazem chcieliby zamieszkac w USA. . Wiemy ze jako maz moze starac sie dla niej o zielona karte (wniosek o wize studencka dla niej zostal odrzucony w konsulacie w Szkocji). Czy moglby Pan Mecenas nakreslic jaka by byla najszybsza i najkrotsza droga aby wszyscy razem w trojke znalezli sie w USA. Czy sprawa jest bardzej skomplikowana niz nam sie wydaje (jesli chodzi o doatkowego sponsora to ma tutaj rodzicow, ktorzy obydwoje pracuja). Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam Tomasz.

asia:

11.10.2011

panie mecenasie czy mozna deportowac kogos kto w 2003 r przylecial nielegalnie do usa przez meksyk przebywal w stanach do 2010 r i rowniez pojechal do polski przez meksyk jego matka przed laty zlozyla papiery na zielona karte i gdy przyszla odpowiedz z warszawy pan pojechal do polski przez meksyk odczekal 6 miesiecy i przylecial do usa legalnie gdzie zalatwia sie takie sprawy

Joanna:

11.10.2011

Witam Panie Mecenasie, mam pytanie w sprawie zmiany adresu. Mieszkam w Stanach na zielonej karcie. Mieszkałam z rodzicami przez dwa lata w jednym stanie, jednak niedawno przeprowadziłam się do innego na studia i wynajmuję tam pokój. Znajomy powiedział mi, że powinnam iść i zgłosić to do Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego w przeciągu 10 dni od przeprowadzki. Ja nic o tym nie wiedziałam a minęły już dwa miesiące. Czy może to spowodować jakieś problemy? Czy mogą mi zabrać zieloną kartę? Proszę bardzo o odpowiedź, czekam z niecierpliwością.

:

11.06.2011

witam przebywalem w USA i pracowalem legalnie wiza E2 po wygasnieciu wizy w terminie ziechalem do Polski z Polski droga intrnetowa doradzam firmie i mam placone rozliczam sie z tych czekow w USA place podatki w USA jestem w trakcie sponsorowania pracowniczego czy moze miec to jakikolwiek wplyw na przyznanie zielonej karty. dziekuje za odpowiedz

elizabet19971:

11.06.2011

Panie Mecenasie,zostałam zawrócona z lotniska,dostałam pięcio letni zakaz wjazdu na teren U.S.A.Jaki to ma wpływ na czas oczekiwania na zieloną kartę ,jestem sponsorowana przez siostrę.Przyznałam się do nie legalnej pracy.Czekam na odpowiedz,pozdrawiam!

Krzysztof:

11.05.2011

Panie Mecenasie, byłem w usa 5 lat temu nielegalnie -wyjechałem na wizie studenckiej- przedłużyłem ją raz, resztę mojego 4 letniego pobytu byłem nielegalnie. Wróciłem do polski, żyje tu i pracuje już około 5 lat. Moje pytanie brzmi. Czy jeśli wylosuje green card w tegorocznej loterii, będę miał jakieś szanse wyjechać do usa (mam tu na myśli 10 letni zakaz wjazdu) - czy branie udziału w loterii w moim przypadku ma jakiś sens?

Michał_Kielce:

11.05.2011

Witam, mam pytanie. Wyjechałem do usa na studenckiej J1, przed upływem ważności zamieniłem na wize B2 (turystyczna) na 6 miesięcy. Immigration przysłało mi wtedy list z kartka o przedłużeniu. Po upływie ważności przedłużone wizy siedziałem w usa jeszcze około 3 lata, Po czym wróciłem do polski. Mieszkam w polsce już około 5 lat od powrotu z usa, czy jeśli wylosuje green cartę to jest możliwość jej otrzymania (wiem że 10 letni okres nie dotyczy wiz j1 - ale co w przypadku zmienionej wizy j1 na turystyczną). Proszę o odpowiedz. Dziekuje

kasia:

11.05.2011

panie mecenasie ja wiem ze jest pan zmeczony tymi pytani o loterie wizowa...ale ja bym sie tylko chciala dowiedziec czy jesli w przypadku wylosowania zielonej karty prze ze mnie mogi by ja odmowic Jesli jestem nielegalnie od ponad 6 lat a moj tato zaczal mnie sponsorowac od ponad roku w kategorii A!!!

SIkorkaxx:

11.04.2011

Witam pana mecenasa. Aktualnie przebywam w Nowym Jorku na wizie J-1 ( Au Pair ) Moje pytanie tyczy sie o zmiane statusu, czy istnieje taka mozliwosc, ze zmienie status na turystyczny, a pozniej na studencki ( oczywiscie, majac dowod pieniezny ze mnie stac na oplacenie pierwszego roku community college, oraz mojego ewentualnego czasu jako turysty ). Kiedy musze wyslac podanie o zmiane statusu przed wygasnieciem wizy? dziekuje serdecznie za odp!

moniqa:

11.03.2011

Panie Mecenasie, jestem w ciąży z obywatelem Ameryki, znamy się od 7 lat, jednak nie jesteśmy małżeństwem, do tej pory mieszkałam i pracowałam w Polsce, on przebywał na zmianę w Polsce i w Stanach, mam wizę turystyczną. Partner chce abym przed urodzeniem dziecka przyjechała do niego do Nowego Jorku, chce abym tam urodziła i abyśmy zostali tam na około rok z dzieckiem, potem zobaczymy co dalej, mi w tym czasie przysługuje urlop macierzyński, prawdopodobnie jednak na wizie turystycznej nie będę mogła zostać tak długo, możliwe że skończy mi się zaraz po porodzie, ale nie wyobrażam sobie latania z noworodkiem, zastanawialiśmy się nad ślubem, ale wolałabym nie podejmować takich decyzji zbyt szybko, czy w tej sytuacji, abym mogła legalnie przebywać w Stanach, dostać ubezpieczenie i szukać ewentualnie tutaj pracy najlepszym rozwiązaniem jest szybki ślub, czy może jest jakieś lepsze wyjście.Zastanawiam się również czy jako turystka będę musiała pokryć wszystkie koszty związane z porodem, czy mam szansę na pokrycie kosztów z ubezpieczenia. Proszę o odpowiedź.

 
« | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | »
strona głównao kancelariibloglegal disclaimersponsorowania pracowniczesponsorowania rodzinnedeportacjebiuletyn wizowyoszustwa imigracyjnepomocne strony internetowepodatki i księgowośćkontakt i dojazd
Copyright © 1998-2012 Przemysław Jan Bloch PC. All rights reserved.
www.polishwebpages.com