Nick:
Treść:


Sean:

10.06.2011

Panie Mecenasie. Moje pytanie dotyczy tegorocznej loterii wizowej. Chciałbym złożyć wniosek i spróbować szczęścia ale zastanawiam się czy nawet jeśli mnie wylosują to czy będzie mi się należała. Otóż 5 lat temu wróciłem do Polski po 4 letnim pobycie w USA - przesiedzenie wizy J1 (pozwalała na pobyt 5 miesięcy ) Czytając Pana odpowiedzi na pytania zdążyłem zorientować się ze nie podlega się 10 letniej karencji w przypadku wizy J1. Na moje nieszczęście starałem się przedłużyć wizę J1, nie pamiętam jednak jaka dostałem odpowiedz (czekałem na nią około roku ). Nie jest to chyba ważne bo i tak zostałem dłużej niż pozwalał okres oczekiwania bądź jej przedluzenie. Czy w takiej sytuacji nie mam szans otrzymania zielonej karty gdybym ja wylosował? pozdrawiam.

Kamil:

10.06.2011

Czy mając brata w USA (green card) i jego żonę (obywatel) mam szanse dostać green card?

Magdalena:

10.05.2011

Witam serdecznie. Mam kolezanke, ktora 6 lat temu wyszla za maz za obywatela USA, ale ktora wjechala na teren USA nielegalnie ("na cudzym paszporcie")... Co powinna zrobic, jakie ma szanse, na zalegalizowanie pobytu tutaj, bedac zona obywatela? Dziekuje bardzo za odpowiedz.

Shawn:

10.04.2011

Witam, W 2002 roku wyjechałem do USA na wizie studenckiej J1. Do Polski powróciłem w roku 2006. Na lotnisku nie zwróciłem formularza I-94 lub DS 2019(nie pamiętam dokładnie ) Czy po takim przesiedzeniu wizy studenckiej J1 nie mam szans na zielona kartę z tegorocznej loterii wizowej tj 2013. Czy jest jakaś inna możliwość obejścia mojej sytuacji. Proszę o pilna odpowiedz' pozdrawiam

eliza:

10.04.2011

Witam! Będąc w USA przesiedziałam wizę o mniej niż rok czasu , wyszłam tam za mąż za rezydenta Stanów Zjednoczonych i wróciłam do Polski. Obecnie przebywam już w Polsce półtora roku. W jaki sposób będę mogła wrócić do USA i czy mogę otrzymać green card ? Bardzo dziękuje za pomoc.

anna:

10.04.2011

Witam Panie Mecenasie mam pytanie jezeli moi rodzice posiadaj zielona karte czy moga mnie sponsorowac dodam ze jestem mezatka a siostra jest obywatelem

Dorota:

10.04.2011

Panie Mecenasie, moje pytanie dotyczy również loterii wizowej. Do tej pory nie znalazłam nigdzie na nie odpowiedzi. Czy w przypadku wygrania w loterii jest obowiązek udania sie do Polski, czy istnieje szansa na załatwienie tych formalnosci bez wyjezdzania? W moim przypadku, przesiedziane J1, nie mam zakazu wjazdu. Chodzi o to, że dzieci (obywatele) chodzą do szkoły, prowadzimy tu biznes, spłacamy mortgage i ciężko byłoby to wszystko porzucać. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Beata63:

10.04.2011

Witam Panie Mecenasie,Dziekuje za pierwsza porade ale mam jeszcze jedno pytanie,moze Pan mi podpowie jak najlepiej dalej poprowadzic moja sprawe aby wyemigrowac z cala rodzina do USA.Otoz mam meza wlocha ktory za przesiedzenie pobytu nie dostal zielonej karty po synu obywatelu amerykanskim.Zlozyzam wiec ja papiery,gdyz bylam na wizie F1 i green card otrzymalam.Teraz .Chce jak najszybciej sprowadzic do Usa mlodszego syna ktory ma 12 lat,(rowniez ma obywatelstwo wloskie)oraz meza ktory,ma 10 letni zakaz wjazdu ale moze prosic o wiver poniewaz ja jestem w Usa.Czy forme I-130 na meza moze znowu wyslac syn aby bylo szybciej ,i przy rozmowie z konsulem musimy miec przygotowane I-601 aby dolaczyl do mnie ? Czy ja mam wyslac I-130 osobna na meza i osobno na 12 letniego syna? Po jakims czasie od zlozenia I-130 moge prosic o humanitary parol aby syn czekal na green card w Usa?Bardzo prosze o pomoc.Z gory dziekujei pozdrawiam.

Łukasz:

10.03.2011

tresc: Witam Panie Mecenasie, na początek przedstawię swoją sytuację. W 2006 roku otrzymałem 'Zieloną Kartę' (ojciec mieszkał w USA - aktualnie wrócił do Polski, jednak spora część rodzeństwa ojca nadal mieszka w USA, posiadając US Citizenship) i wyjechałem do USA na wakacje, w czasie których wydany został mi 'Biały Paszport'. Po wakacjach wróciłem do PL żeby kontynuować rozpoczętą naukę. Rok później znów pojechałem na wakacje do USA - na lotnisku nie było żadnych problemów pomimo, że mnie nie było ok rok w USA. Aktualnie od 2007 roku cały czas przebywam w Polsce, gdzie rozpocząłem studia. Po ich zakończeniu (za 3 lata) rozważam zamieszkanie w USA na stałe, jednak zdaję sobie sprawę, że przekroczone zostały limity czasowe do Stanów. Jak pisałem wcześniej, podczas drugiej wizyty w USA na lotnisku urzędnicy nie mieli wprowadzonych inf do systemu i poprostu zapytano mnie ile czasu byłem poza granicami USA - do paszportu wpisano okres, który podałem. Przechodząc do sedna - w czasie studiów chciałbym jeszcze wyjechac do USA z wizą J-1 (oraz nowym paszportem, poneiważ aktualny traci wazność) w ramach programu dla studentów 'Work & Travel'. Czy w związku z moimi wcześniejszymi wyjazdami nie będzie problemu z otrzymaniem wizy J-1? Kontynuując - na jakich zasadach i o jaką wizę powinienem się starać, po studiach, w celu legalnej imigracji do USA? Przepraszam za tak obszerną i - mam nadzieje - zrozumiałą wiadomość. Z góry dziękuję za zainteresowanie się moim pytaniem.

Tomasz:

10.03.2011

Pana kancelaria została polecona mi przez znajomego z Nowego Yorku, dlatego pozwoliłem sobie napisac maila. Mam taki problem. Mam wyrok sądowy, na kwotę ok 12.000 zł (3700 USD) Moj dłużnik wyemigrował do Nowego Yorku, wiem ze na pewno tam mieszka,ale nie dam głowy czy jest tam legalnie. Pytanie, jak wyglada sprawa uzyskania tytułu wykonawczego w NY przed sadem, czy jest to jak w Polsce, ze składa sie to przed sadem a sad na posiedzeniue niejawnym to zatwierdza?? Wyrok w Polsce jest prawomocny. Prosze o jakąs informacje w tej sprawie. pozdrawiam

 
« | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | »
strona głównao kancelariibloglegal disclaimersponsorowania pracowniczesponsorowania rodzinnedeportacjebiuletyn wizowyoszustwa imigracyjnepomocne strony internetowepodatki i księgowośćkontakt i dojazd
Copyright © 1998-2012 Przemysław Jan Bloch PC. All rights reserved.
www.polishwebpages.com